
Де залишити собаку на час відпустки? Команда «Zoo-Club» поділиться із вами можливими варіантами.
«Що робити з моїм улюбленцем?» - це, напевно, перше про що думає власник собаки плануючи свою відпустку. Кожний відповідальний володар тварини розуміє, що залишати собаку саму – не найкраща ідея, а особливо на тривалий термін. Домашні улюбленці можуть по різному реагувати на відсутність власника: псувати меблі, завивати, або ж навпаки абсолютно спокійно чекати на його повернення. Тому, період розлуки потрібно зробити максимально безболісним для вашого собаки та вас.
Куди прилаштувати собаку на час відпустки?
1. Залишити собаку у родичів чи у друзів.
Цей варіант може бути корисним в тому випадку, якщо ваша собака боїться або агресивно відноситься до незнайомих людей. Тоді, вашому улюбленцю буде комфортніше зі знайомими людьми. Однак, друзі чи родичі не завжди можуть забезпечити собаку всім необхідним, адже годувати вчасно та вигулювати тварину це не все, що потрібно. Тварина також потребує багато уваги та турботи, деколи може знадобитись перша медична допомога. В деяких випадках у ваших знайомих можуть бути інші тварини чи діти, з якими собака може не полагодити. Тому такий варіант підходить далеко не всім, тим паче, що є багато інших зручних способів.
2. Домашня перетримка.
Домашня, платна перетримка або догсіттінг – це коли ви залишаєте свого собаку спеціально навченій людині (догсіттеру), у нього в дома або у вас.
Позитивні моменти: людина має досвід у спілкуванні з собаками, тому, напевно, зможе знайти спільну мову і з вашим улюбленцем. Домашні умови утримання або виїзд сіттера до вас.
Негативні моменти: залишаючи собаку приватному сіттеру, ви не отримуєте ніяких гарантій, окрім «чесного» слова людини. В такому разі важко проконтролювати чи всі домовленості виконуються. Тому краще замовляти такі послуги у перевірених сервісах, та звертати увагу на можливі відгуки або розглянути інші варіанти.
3. Готель для тварин.
В першу чергу в таких закладах працюють професіонали, під наглядом котрих буде знаходитись ваша тварина.
Позитивні моменти: є власні ветеринарні лікарі, безпосередньо на території готелю або поблизу. Часто готелі для собак розташовані на території кінологічних центрів. В таких закладах можна не лише залишити тварину для комфортного та безпечного відпочинку, в період вашої відсутності, а і для тренувань та дресування під час перетримки.
Негативні моменти: залежно від емоційного стану вашої собаки (може бути агресивна, боягузлива або агресивно-боягузлива реакції) та від завантаженості закладу, з собакою не будуть проводити цілий день, а будуть задовольняти лише необхідні потреби в їжі, питній воді, вигулі та при можливості тренуваннях.
Підсумки:
Обираючи оптимальний для себе варіант, враховуйте всі плюси та мінуси, приведених в приклад варіантів, звертайте увагу на особливості поведінки, здоров’я та характер вашого собаки, тому що, не всім може підійти перетримка в знайомих, зооготелях чи з догсіттером.